Kullanışlı ve Modern Eticaret Çözümleri
0(232) 374 51 65

e-Ticaret Sitesi Reklamı

  • 15 Haziran 2017

Hayalinize kavuştunuz ve artık bir e- ticaret sitesi sahibisiniz. E-ticaret sitesi reklamı nasıl yapılır sorusuna geçebilirsiniz artık.

Zorlu ve bol araştırmalı bol uğraşılı bir dönemden sonra sahip olduğunuz e-ticaret siteniz için reklam kanallarını araştırmak en mantıklısı olacaktır. Çünkü siz bu yola başlamadan önce tüm gelir gider tablolarınız oluşturup bir kar- maliyet analizi çıkardınız ve yapmış olduğunuz iş sonucunda kara geçmek isteyeceksiniz. E bu gayet doğal. Peki, bunu nasıl yapacaksınız.

Bu aşamada karşınıza iki tür alternatif çıkacak. Birincisi bir maliyet oluşturup ücretli olan reklamlardan yararlanmak, bir diğeri de ücretsiz reklam kanallarından yararlanmak.

Ücretsiz olan reklam kanalları, hali hazırda bir masraf yapmış olduğunuz düşünülürse ilk tercihiniz olacaktır muhtemelen. Buradan başlayalım.

Ücretsiz reklamlar için, arama motoru optimizasyonu (ki biz kendisine aramızda SEO deriz), sosyal medya optimizasyonu (yine kendisine aramızda SMO deriz), ürün yorumları, tanıtım yazıları, bloglar ve forumlardır. Seo, arama motorlarında her kelimeye göre indeksleme yapmanızı ve bu sayede aramalarda üst sıralarda yer almanızı ve dolayısıyla hızlı ulaşımı sağlayacaktır. SMO, sitenizde yeralan ürünlerin, biten, gelen, kampanyaya giren her ürünün kaliteli bir görsel ile Facebook, Twitter, Google Plus, Tumblr, Instagram, Linked Ingibi sosyal paylaşım sayfalarında yer almasını sağlamayacaktır. Bu reklam yolunun günümüz sanal dünyasında üst sıralarda yer aldığı göz ardı edilmemelidir.

Tanıtım yazıları, sitenize başka (kardeş) siteler tarafından referans verilmesidir. taşla iki kuş vurmak gibi düşünebilirsiniz. Ne ararken ne buldum müşterilerine sahip olmanızı sağlayabilir. Blog yazıları da seo hizmetlerinin destekleyicisi olarak kullanılmaktadır. Arama motorlarında ürünleriniz, hizmetleriniz ve kampanyaların hakkında ne kadar çok kelime bulunursa ulaşım o kadar hızlı olacaktır. Forumlar ise olumlu ya da olumsuz fark etmeksizin indekslenmenizde katkı sağlayacak, adınızın çok anılması emin olun işinize yarayacaktır. Yine forumlarda paylaşacağınız makaleler hem arama motorlarını etkileyecek hem de ulaşılmak istenilen yere ulaşmanızda etkili olacaktır.

Ücretli reklamlara gelince, Google Adwords, youtube ve facebook reklamları karşınıza çıkacaktır. Web siteniz için geç kaldıysanız bile, amacınıza ulaşmanızda mutlaka kullanmanız gereken bu reklam kanalları için Dörtgen Dizayna bekleriz.

Bu Blogda Neyin Nesi?

Doreticaret blog u eticaret hakkında yılların deneyimini ve birikimini günlük hayatımızın olağan akışı ile birleştirip sizlerle paylaştığımız, paylaşmaya çalıştığımız samimi bir ortamdır.

Eticaret Yenide Yazılıyor DoreEticaret Size Bambaşka Bir Deneyim Sunuyor Ücretsiz Deneyin

Blogdan Haberdar Olun